Kolano Hamburskie Darkmet

Kolano Hamburskie Darkmet

Szukasz Kolana Hamburskiego ?

Kolano Hamburskie to jeden z elementów składowych rurociągu stalowego, który jest wykonany w kształcie łuku. Produkcją i dystrybucją kolan hamburskich zajmuje się od wielu lat firma Darkmet z Władysławowa z okolic Łodzi. W kolana hamburskie zaopatrujemy przedsiębiorstwa wielu branż m.in. ciepłownictwo, instalatorstwo, energetykę, petrochemię, górnictwo, przemysł stoczniowy itp.

Do czego są wykorzystywane kolana hamburskie ?

Kolana hamburskie umożliwiają efektywną budowę infrastruktury rurociągowej – dzięki nim instalacja może swobodnie zmieniać swój kierunek. Z czego wykonuje się te elementy oraz na co należy zwrócić uwagę przy zakupie? Przedstawiamy krótkie wprowadzenie do tematu.

Kolano hamburskie to element składowy instalacji rurociągowej. Stosuje się go w sytuacji, kiedy trzeba zmienić kierunek, w którym idzie rurociąg. Element ten służy do łączenia rur i kierowania infrastruktury wodociągowej w dowolną stronę. Stosuje się go w większości rurociągów – kanalizacyjnych, wodnych, gazowych.

Czym różnią się kolana hamburskie ?

Kolana hamburskie różnią się od siebie przede wszystkim promieniem gięcia (kątem łuku), grubością ścianek oraz rodzajem stali, z której zostały wykonane.

Z czego są wykonane kolana hamburskie ?

Ponieważ kolana hamburskie stanowią niezwykle ważną część instalacji rurociągowej, muszą być wykonane zgodnie z ogólnie przyjętymi normami, tak by zapewniały maksymalną szczelność połączeń, były trwałe i nie ulegały korozji. Dlatego też zazwyczaj stosuje się do ich wykonania stal nierdzewną, zwłaszcza do tych, które stosowane są w instalacjach wodnych. Zasadniczo kolana hamburskie tworzone są ze stali nierdzewnej, kotłowej lub węglowej.

Rodzaje kolan hamburskich produkowanych prze Darkmet

Elementy, jakimi są kolana hamburskie, muszą być dostosowane do rodzaju rur oraz materiału jaki transportują. Ważne jest także ciśnienie tego materiału. Najprościej rzecz ujmując kolana hamburskie dzielą się na szwowe i bezszwowe.

    Kolana hamburskie szwowe

Kolana hamburskie są stosowane dość rzadko. Wykorzystuje się je do instalacji przewodzących czynniki niskociśnieniowe. Są one łączone z rurami o tej samej średnicy.

   Kolana hamburskie bezszwowe

Stosowane w większości przypadków – zwłaszcza do instalacji gazowych i wodnych. Tworzone tak, by dobrze znosiły wahania temperatur oraz gwałtowne zmiany ciśnienia.

Zastosowanie kolan hamburskich – podsumowanie

Kolana hamburskie są niezbędne wszędzie tam, gdzie zachodzi potrzeba zmiany kierunku instalacji rurociągowej. W praktyce – niemal zawsze. Muszą być trwałe i odporne na uszkodzenia oraz szkodliwe czynniki. Mają szerokie zastosowanie – występują nie tylko w instalacjach gazowych, kanalizacyjnych lub wodnych, ale także w przemyśle morskim, spożywczym, chemicznym.

 

 

Translate »