Szukasz Kołnierzy Szyjkowych ?

Oferta firmy Darkmet z Pabianic obejmuje produkcję i dystrybucje kołnierzy szyjkowych ze stali nierdzewnych wykonanych według norm ANSI, EN 1092-1: 2007, DIN i innych. Dostarczamy kołnierze szyjkowe od DN10 do DN2000 od PN10 .

Kołnierze szyjkowe – cechy

Konstrukcja tego typu kołnierzy szyjkowych polega na wprowadzeniu dodatkowej szyjki w miejscu połączenia kołnierza z rurociągiem. Szyjka musi być właściwie wymierzona, wykonana oraz precyzyjnie dopasowana do rury. W związku z tym przy zakupie kołnierzy szyjkowych należy wziąć pod uwagę wszystkie ich parametry.

Darkmet oferuje wysokiej jakości kołnierze szyjkowe do przyspawania, wykonywane według norm lub zgodnie z oczekiwaniami klienta (na podstawie dostarczonych rysunków) . Jesteśmy w stanie wyprodukować kołnierze szyjkowe o nietypowych rozmiarach z różnego rodzaju materiałów i dla różnych ciśnień. Wykorzystuje się je w instalacjach rurociągowych, gdzie wymagana jest niezawodność. Nasze kołnierze szyjkowe produkowane są z materiałów stali czarnej, kotłowej, stopowej, konstrukcyjnej , do zastosowań ciśnieniowych (np. P355) kwasoodpornej, nierdzewnej, Duplex oraz super Duplex, żaroodpornych, żarowytrzymałych, aluminium, stali kolorowych (brąz i mosiądz) a także tytan, więc gwarantują skuteczną pracę nawet w najtrudniejszych warunkach.

Kołnierze szyjkowe – zastosowanie

Połączenia kołnierzowe kute lub spawane wymagają zastosowania kołnierzy szyjkowych. Dodatkowo w sprzętach nastawionych na silne obciążenia wprowadzenie tego typu kołnierzy szyjkowych jest obowiązkowym wymogiem ze względu na bezpieczeństwo. Kształt tego wyrobu hutniczego jest przystosowany do niwelowania niebezpiecznych sił wokół kołnierza szyjkowego. Mogą one powstać w wyniku działania wysokich temperatur lub pod wpływem przewodzonych substancji. Gdy mamy do czynienia z zespojeniami redukcyjnymi, w których wykorzystuje się kołnierze szyjkowe, należy zachować dużą ostrożność, gdyż mogą przyczynić się do miejscowych strat ciśnienia.

Kołnierze z szyjką stosuje się w wielu typach rurociągu i urządzeniach, w których niezbędne jest zachowanie wysokich parametrów mechanicznych w niskiej, jaki i wysokiej temperaturze.

NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI KOŁNIERZE SZYJKOWE

Firma Darkmet oczekiwania klienta na pierwszym miejscu i zawsze dostosowuje ofertę kołnierzy szyjkowych do indywidualnych potrzeb. Pokaźny park maszynowy oraz narzędziowy sprawia, że możemy oferować praktycznie dowolnego kształtu kołnierze szyjkowe, nawet kwadratowe, prostokątne czy owalne. W celu uzyskania szczegółów na temat oferty kołnierzy szyjkowych, zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego z naszym doświadczonym oraz kompetentnym personelem pracowniczym. Nasi podopieczni posiadają bogate doświadczenie zawodowe, więc są w stanie doradzać na każdym etapie zlecenia, oferują także pomoc w wyborze najbardziej optymalnego rozwiązania. Produkowane kołnierze szyjkowe oprócz standardowych szyjek, mogą posiadać również nietypowe wykonania. Z posiadanego materiału na stanie (odkuwki matrycowe kołnierzy szyjkowych, wałki kute oraz pierścienie i krążki kute) mamy możliwość oferowania pełnej gamy niestandardowych kołnierzy szyjkowych. Mamy doświadczenie przy produkcji kołnierzy szyjkowych redukcyjnych (gdzie rozmiar kołnierza jest większy od rozmiaru szyjki);

Translate »